Nový článok : Volila som vás, pán Sulík

Autor: Daniela Palkovičová | 1.3.2011 o 17:42 | (upravené 1.3.2011 o 21:47) Karma článku: 6,77 | Prečítané:  944x

Blog.sme.sk - session , míting skvelých ľudí - mladí, starší, ženy, muži a aj ja som sa zaregistrovala, hoc len nedávno. Rada si čítam blogy a presviedčam sa o tom, že blogeri sú  ľudia, ktorí radi žijú a dotýka sa ich život a všetko okolo nich. Všetci sme buď šťastní alebo smutní,  často však potrebujeme povzbudenie, dobré a milé slovo... A o  tomto všetkom si tu čítam, o ľudskom hnutí, trápení a sklamaní a o tomto si budem čítať aj naďalej. Nechce sa mi však čítať to, čoho sú plné médiá..Pán Sulík , volila som vás ...Očakávam vašu prácu a nie rozprávanie o práci.

Váš článok o ušetrení peňazí v parlamente je plný peňazí, čísiel, údajov, na ktoré sa mi nechce nič iné povedať, iba - no a čo ? Každý máme svoju prácu a pre túto prácu som vás s plnou dôverou zvolila. Mňa však nezaujímajú čísla, nie som ten ekonomicky mysliaci človek, mňa zaujíma ako sa to prejaví v spoločnosti, ako sa má môj otec a budú sa mať moje dospelé deti, ktoré si práve zakladajú a zariaďujú svoje rodiny a život...Oceňujem hlavne maličkosti a malé detaily, ktoré z hľadiska spoločnosti sú málo viditeľné ale nevyhnutné...lebo malé veci tvoria život, veľké prebehnú rýchlo a sme radi, keď ich máme za sebou.

Ako mladá mama, manželka a učiteľka som nastúpila do školstva v r. 1981. Učiteľský kolektív zväčša tvorili staršie kolegyne, skúsené harcovníčky. Ja, keďže  som bola najmladšia z nich, začala som učiť s plnou vervou a túžila som sa zaradiť medzi kolegyne čo najskôr, sem-tam pridať nejaký už poznatok či pedagogicky vychovávať deti a výchovne pôsobiť aj na rodičov. Nepochodila som.

Chybu som robila. Milovala som deti, učiteľovanie a nehovorila som o práci. Najviac totiž boli ocenené pani učiteľky, ktoré o práci hovorili, nie ju robili.

Pán Sulík, kam chcete patriť ? Neberiem vaše šetrenie v parlamente a všetky tie opatrenia akokoľvek  nazývate inak ako - vašu prácu. Za prácu ste zaplatený ako každý z nás.

Vy potrebujete vedieť čo ja robím v práci ? Načo, nebudem vás otravovať.

Takže do čítania pána Kurica..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?